Tijmen van Wissing: "Hij heeft allerminst vertrouwen getankt"

FC Twente won afgelopen week in de interlandbreak van VfL Osnabrück. Aangeschoven bij De Oosttribune vragen Jan van Staa, Tijmen van Wissing en Art Langeler zich af hoe FC Twente de competitie gaat afsluiten.

Langeler blikt terug. "De nederlaag tegen Feyenoord dreunt zeker na. Dit is de fase van het seizoen waarop je met winnen zelfvertrouwen kweekt en een mooie serie kan maken richting einde, maar ook met niet winnen zomaar in een soort van put kan geraken waarin dingen tegenzitten en het helemaal niet gaat lukken. Verliezen van Feyenoord is geen schande, die wedstrijd is ook een wedstrijd op zich en dat je in recordtijd met 3-0 achterstaat. Bovendien vergeet ook niet het feit dat FC Twente ook wel wat aanpassingen moet doen omdat niet iedereen fit is op het veld. Maar het is helemaal niet zo flitsend als in het begin van het seizoen." 

De journalist uit Goor steekt van wal. "Er was er maar eentje die overeind bleef en dat was Sem Steijn, en Unnerstall misschien nog een klein beetje. Ik ben er de afgelopen week niet geweest maar ze hebben een oefenwedstrijd gespeeld. Leuk nieuws voor Taha, die is weer terug en die maakte echt een schitterende treffer. Voor hem is het goed dat hij er weer bij is."

Toch ziet Van Wissing dat de nederlaag tegen Feyenoord sporen heeft achtergelaten. "De afgelopen week kan ik me van voorstellen dat dit er enorm heeft ingehakt. Je hebt ook wel wat met internationals te maken. Hilgers heeft deze week gespeeld met Indonesië. Hij heeft allerminst vertrouwen getankt, is geblesseerd geraakt en met 5-1 afgedroogd. Nou ja, dan win je van Osnabrück. Voor Taha is het een leuke wedstrijd, maar ik denk niet dat spelers hier echt waarde aan hechten."

Van Staa vertelt: "Die spelers die zijn nu een paar dagen vrij. Die komen straks weer terug. Je gaat naar Heracles toe, dat zijn beladen wedstrijden. Het is niet zomaar een wedstrijdje", waarop Van Wissing inhaakt."Het is een derby onder de mega hoogspanning, want de kritiek is niet van de lucht. Je hebt nu gewoon met een hele grote club te maken. En die kritiek is in vele opzichten ook terecht, vind ik. Dus ik vind het heel interessant om te zien hoe Oosting zijn elftal klaar gaat stomen."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
4/05
Sparta Rotterdam
14:30
FC Twente
zo
11/05
FC Twente
14:30
FC Utrecht
wo
14/05
FC Twente
20:00
AZ
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 30 36 62
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 30 6 47
8 SC Heerenveen 31 -14 40
Bekijk de hele stand