Tyton imponeert: "Daar zouden veel clubs een moord voor doen"

Przemyslaw Tyton
Przemyslaw Tyton Foto: © MTB-Photo

Przemyslaw Tyton moest zondagmiddag plotseling opdraven voor FC Twente in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Lars Unnerstall haakte in de warming-up af, waarna de Poolse doelman de kans kreeg onder de lat. Hij speelde een prima wedstrijd.

"Het missen van Unnerstall is een aderlating, vooral ook omdat FC Twente al Anass Salah-Eddine en Mees Hilgers miste, maar het mooie vind ik inmiddels dat je niet meer helemaal in paniek raakt als Tyton gaat keepen", zegt clubwatcher Leon ten Voorde bij De Ballen Verstand. "Dat is wel heel erg fijn. Tyton is 37 jaar, is bezig aan zijn derde jaar bij FC Twente en heeft geloof ik twee keer gekeept tegen Vitesse en een keer tegen Nice. Die man doet gewoon z'n ding." 

"Je hebt heel wat ballenvangers in de Eredivisie", vervolgt de journalist. "Heel wat clubs in de Eredivisie zouden een moord doen voor Tyton als eerste keeper. FC Twente heeft hem als tweede keeper. Je zet hem op doel, hij doet handschoenen aan, ook al is het 's nachts drie uur... Je maakt hem wakker en zegt: je moet keepen. Vijf minuten later staat hij ijzig kalm een balletje uit de lucht te plukken."

Ten Voorde kent Tyton niet heel goed. "We hebben hem één keer een lift gegeven in Costa Rica, toen was hij ziek en hebben we hem in de auto meegenomen. Toen kwamen we een beetje in gesprek en ontdooide hij ook wel wat. Maar hij kan best kwaad worden in de groep", verklapt Ten Voorde. "Je moet ook niet denken dat het helemaal een onopvallende verschijning is." 

"Hij heeft een hele goede carrière gehad en loopt jaren mee, maar hij is voor heel veel mensen nog een onbekende. Je ziet hem bijna nooit. Keepers raken niet zo snel geblesseerd, maar Unnerstall mist heel af en toe nog wel een wedstrijdje en dan staat bij FC Twente gewoon Tyton er. Dat is wel een luxe hoor. Hij heeft het eigenlijk altijd nog goed gedaan", besluit Ten Voorde.

Lees meer:
0 reacties