Van den Brom: "Mijn vrouw kwam thuis en vroeg: Wat heb jij gedaan?"

John van den Brom lacht
John van den Brom lacht Foto: © MTB-Photo

Bij FC Twente was er veel vrolijkheid na de zege op Sparta Rotterdam én het verlies van concurrenten NEC en Ajax. Hoe anders was de stemming een week eerder, nadat FC Twente in de slotseconde de zege uit handen gaf bij AZ.

"Alles viel net verkeerd voor ons", blikt trainer John van den Brom terug in gesprek met Voetbal International. "Ik had verwacht dat PSV wel zou winnen bij Ajax, dat werd op het laatste moment nog gelijk. Toen wij in Alkmaar met onze warming-up begonnen, zagen wij als staf dat Feyenoord aan het verliezen was bij Fortuna Sittard. Die draaiden het op het laatst nog helemaal om. En toen onze eigen domper, op het allerlaatste moment."

"De klap kwam heel hard aan", vervolgt de oefenmeester. "In de kleedkamer. In de bus. Ik heb het nog nooit zo stil meegemaakt als na de wedstrijd tegen AZ. Ook ik had het even heel slecht. De zondagavond sowieso. Op maandag hadden we gelukkig vrij en kon iedereen even afleiding zoeken. Ik heb me afgereageerd in de tuin."

Van den Brom moet een beetje lachen. "Die ziet er nu pico bello uit", onthult de trainer, die al het onkruid verwijderde. "En ik ben tekeer gegaan met, hoe heet dat ding… de hogedrukspuit. Mijn vrouw kwam thuis en vroeg: Wat heb jij gedaan? Ik zat helemaal onder. Maar ik had nog steeds een kutgevoel, zeg ik heel eerlijk. Dat verdween pas toen we dinsdag gingen trainen. Mooi weer, het veld op, de knop om."

Het betaalde zich uit in een 4-0 overwinning op Sparta Rotterdam. "Een geweldige dag", verzucht Van den Brom. "Alles klopte. Het samenspel met de fans, de andere uitslagen, de manier waarop we zeker na rust voetbalden. Hoe we initiatief namen, gas gaven, de mooie doelpunten die we maakten. Ik geniet zo van ons voetbal. Waar we nu staan hebben we zelf verdiend, over een lange periode. Maar we zijn ons er ook van bewust dat we nog niets hebben."

Doe mee aan het WK-spel van Twentefans!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van Twentefans op Scorito!

Lees meer:
0 reacties