Van der Zee sprak over FC Twente-functie: "Emoties kregen overhand"
Jan Dirk van der Zee was vorig jaar in beeld als opvolger van Paul van der Kraan. Uiteindelijk ging FC Twente niet in zee met de directeur amateurvoetbal van de KNVB.
In gesprek met Voetbal International legt Van der Zee uit waarom hij niet de nieuwe algemeen directeur in Enschede werd. "Er ontstond een frame, waarin emoties de overhand kregen. Ik werd neergezet als die gast van de KNVB die honderden proefballonnetjes oplaat", meent hij. "Er werd in de media van alles bijgehaald en dat werd tegen mij gebruikt. Toen hebben we op een goede manier besloten dat het geen goed idee zou zijn."
Van der Zee tilde er niet te zwaar aan. "Soms loop je in je leven tegen mogelijkheden aan waarvan je denkt: Dat wil ik wel onderzoeken of dat bij mij past. Nou, dat was toen dus niet zo", reageert hij genuanceerd. Zijn functie bij de KNVB bezorgt hem ook nog steeds veel lol. "Onlangs ben ik voor drie jaar herbenoemd bij de KNVB. En voor de duidelijkheid: ik zit hier nog steeds met ongelofelijk veel plezier en energie."