Van Rooij lijkt opgeleefd over Van den Brom: "Valt gewoon goed nu"

Bart van Rooij is blij
Bart van Rooij is blij Foto: © Pro Shots

FC Twente boekte vrijdagavond de tweede zege op rij, door met 3-2 te winnen van Fortuna Sittard. Bart van Rooij was goed voor een doelpunt en een assist. Hij lijkt opgeleefd onder John van den Brom.

De back benadrukt dat hij nergens van bevrijd hoefde te worden. "Helemaal niet. Ik voelde me onder Joseph Oosting ook al hartstikke vrij. Het valt gewoon even goed nu, daar ben ik hartstikke blij mee", zegt Van Rooij in gesprek met Voetbal International. Wel lijkt alles nu weer de goede kant op te vallen. "Ballen die er de eerste wedstrijden niet ingingen, gaan er nu wel in. Dat helpt natuurlijk wel mee om een situatie om te draaien. Zo simpel is het met voetbal."

Tegen Fortuna Sittard zat de arbitrage ook mee. "Ik heb die overtreding niet teruggezien", aldus Van Rooij over het moment tussen Shawn Adewoye en Ricky van Wolfswinkel, waarbij laatstgenoemde een penalty kreeg. "Maar ik hoorde wel dat het een vrij makkelijk gegeven penalty was. Komen we goed mee weg. Maar we hadden we toen wel al een fase dat we veel op hun helft zaten. Het zit nu mee, maar los daarvan vind ik dat we wel overtuigend gespeeld hebben. Goed veldspel, zeker nadat we op 2-1 waren gekomen. En tegen Fortuna Sittard is het niet makkelijk voetballen, hè?"

"Je weet wat er naar de Grolsch Veste komt. Een ploeg die zo lastig te verslaan is. Die altijd compact staat. Met Iván Márquez, ik ken hem nog van NEC, die de leiding pakt. Die zijn duels uitvecht. Met Mattijs Branderhorst, met wie ik óók nog heb samengespeeld in Nijmegen, die veel ballen pakt en het achterin goed neerzet. Fortuna is voor elke club een moeilijke tegenstander, omdat ze ook nog individuele kwaliteiten hebben. Met Ihattaren, met Peterson", zegt de rechtervleugelverdediger over de Limburgse ploeg.

Van Rooij is uiteindelijk blij met de drie punten. "Heel veel dingen zijn goed gegaan vanavond, maar ik vind wel dat we het nog onnodig spannend hebben gemaakt. We hebben wel weer drie punten. Gezien de situatie waaruit wij komen, is dat het belangrijkste. We doen nog heel veel dingen hetzelfde als voorheen. Onze basis is hard werken, dat doen we iedere wedstrijd. Mooi dat het nu eindelijk weer zijn vruchten afwerpt."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/11
FC Volendam
18:45
FC Twente
zo
30/11
FC Twente
16:45
AZ
zo
7/12
FC Utrecht
12:15
FC Twente
zo
14/12
FC Twente
14:30
Go Ahead Eagles
zo
21/12
Feyenoord
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
8 FC Twente 12 2 16
9 Go Ahead Eagles 12 1 16
10 Fortuna Sittard 12 -2 16
11 Sparta Rotterdam 12 -10 16
Bekijk de hele stand