Van Wissing wijst: "Het is het grootste talent van Nederland"

FC Twente hervat de Eredivisie zaterdagavond met de uitwedstrijd tegen Ajax. Volgens Tijmen van Wissing is iedereen 'weer fris'. De journalist van RTV Oost kwam daarnaast met een opvallende statistiek over Mats Rots.

"Iedereen is weer fris. Alle internationals zijn weer teruggekomen. Bij FC Twente is het gemoed goed. Die hebben ook wel echt de overtuiging dat ze daar een goede slag kunnen slaan", zegt Van Wissing aan tafel bij De Oosttribune. In aanloop naar het duel met Ajax sprak hij met Mats Rots, waarbij hij een opvallende statistiek aanhaalde.

"Mats Rots is dit seizoen best wel bekritiseerd, terecht. Aanvallend is hij geweldig, vijf goals, drie assists. Maar hij verovert van alle verdedigers in de Nederlandse Eredivisie de meeste ballen. Dat is iets wat je niet achter Mats Rots zoekt", zo klinkt het. In het interview met RTV Oost had Rots een muts op, iets wat Gertjan Verbeek niet kon waarderen. "Kan je tegen hem zeggen dat hij die muts even af moet zetten? Dat ziet er toch niet uit..."

Van Wissing kan erom lachen: "Ik begon het interview met: Het is april, Mats. Maar dat vind ik nou het leuke aan die Mats Rots. Hij is net een beetje zoals jij. Hij laat zich niks voorschrijven." "Ik mag toch wel zeggen dat het er niet echt charmant uit ziet...", reageert Verbeek. Van Wissing: "Hij gaat nu over jou zeggen: Spoort die man wel, met een bodywarmer in de studio. Het is wat ongebruikelijk, ik zie in april ook weinig mensen met een muts op. Maar ik vind het lekker. Ik vind het een leuke jongen."

Vervolgens gaat het weer over de statistiek. "Die onderscheppingen, dat is wat anders dan een duel winnen. Bart van Rooij wint bijvoorbeeld veel meer duels. Maar het is wel het gogme wat hij heeft. Hij heeft altijd een goed gevoel voor ruimte, maar ook een goed gevoel voor intercepties", ziet Van Wissing.

Verbeek: "Hij wordt hier nooit bekritiseerd om zijn spelinzicht. Zeker in de omschakeling en als FC Twente de bal heeft, dan heeft hij laten zien dat hij over exceptionele kwaliteiten beschikt. Maar wij hebben hier vaak kritiek op het feit dat hij vaak betrokken is bij tegendoelpunten. Het doorzien van de spelsituatie heeft hij goed, maar dan moet hij nog weten waar zijn man is. En in de één-tegen-één-situatie, rondom de zestien, daar zou hij ook wel stappen kunnen maken."

Wel zien de heren dat Rots dit seizoen enorme stappen maakt. "Het is het grootste talent van Nederland", aldus Van Wissing.

Lees meer:
0 reacties