Verbeek legt uit: "Dan is het twee vingers in de neus voor Twente"

FC Twente boekte afgelopen weekend een 1-4 overwinning op Go Ahead Eagles. Jan van Staa van RTV Oost genoot vooral van de 0-2 van de Tukkers, een kopbal van Sam Lammers. Toch viel hem vooral de assist op.

"Die voorzet van Bart van Rooij, bij die tweede goal van FC Twente…", begint Van Staa bij De Oosttribune. "Normaal hebben ze Rots, die draait dan naar binnen, of Orjasaeter, en dan krijg je als spits ook geen lekkere ballen. Maar dit was zo’n lekkere wegdraaiende bal, daar kon Lammers zo tegenaan lopen. Dat is echt een ouderwets lekkere voorzet, waar je als spits ook wat aan hebt." Gertjan Verbeek is kritisch op een Go Ahead-aanvaller bij die goal: "Die Margaret loopt niet mee met zijn man. Die laat Van Rooij gewoon lopen. En dan voetbal je nog bij Go Ahead…" 

Verbeek vervolgt: "Ik heb afgelopen weekend genoten van Ivan Perisic bij PSV. In de 85ste minuut, die man is 37 jaar, die sprint tachtig meter terug om een bal te veroveren en te verdedigen. Daarna sprint hij weer naar voren, want PSV krijgt balbezit, en dan geeft hij de assist. Hij maakt twee keer een sprint van tachtig meter, op 37-jarige leeftijd. Dat mag je toch ook wel van zo’n Margaret verwachten, dat je gewoon met je man meeloopt. Dan komt die voorzet van Van Rooij ook niet."

Jack de Gier haakt in: "Dit is wat je bij NEC ook veel ziet, met Bryan Linssen en Tjaronn Chery. Die geven ook gewoon de hele wedstrijd gas. En je ziet wat het teweeg brengt. Terecht wat Gertjan over Perisic zegt, je moet lopen." Verbeek vult aan: "Het enige excuus wat ik me kan bedenken bij Go Ahead is dat ze het niet gewend zijn om zoveel wedstrijden in een seizoen te spelen. Ze zijn door dat Europees voetbal in een soort overlevingsmodus gekomen. Dat betekent dat je op een te laag tempo voetbalt."

"Tegen Heracles, Telstar of Volendam wil dat nog wel, maar tegen FC Twente niet. Ze hadden het FC Twente in het laatste kwartier nog moeilijk kunnen maken, maar als je in een te laag tempo gaat voetballen, is het twee vingers in de neus voor Twente." Van Staa reageert: "Margaret kan nooit zo moe zijn, want die heeft niet zo veel gespeeld." Verbeek: "Het gaat ook om het hele elftal. Eén iemand draagt zo’n elftal niet. Dat moet je met z’n allen kunnen. Dat is ook het grote verschil met vorig jaar, want toen speelde Go Ahead met veel intensiteit. Dat is een wereld van verschil."

Lees meer:
0 reacties