Wagelaar ziet focus op Europa: "Maar Go Ahead is ook belangrijk"

FC Twente neemt het vanavond in de Europa League op tegen Besiktas in De Grolsch Veste. De Tukkers moeten winnen om nog een kans te maken op de tussenronde van het Europese toernooi. Oud-doelman Diederik Boer denkt dat de ploeg van Joseph Oosting een goede kans maakt om door te gaan, zeker met de steun van het publiek.

"Volgens mij hebben ze het gewoon in eigen hand. Als ze winnen van Besiktas, dan zijn ze door naar de volgende ronde", zegt Boer bij VoetbalTijd. René Wagelaar haakt in: "Dat wordt nog een hels karwei, maar goed..." Boer: "Je hebt in ieder geval wel een kans." Wagelaar: "Zeker, in een vol stadion. Het wordt een uitdaging, maar het wordt ook een prachtige avond."  

Boer schat de kansen van FC Twente goed in. "Volgens mij heeft FC Twente het al laten zien tegen grotere tegenstanders. Denk aan Manchester United-uit en Fenerbahce. Ze kunnen daar gewoon goed mee omgaan. Ze spelen ook nog eens in eigen stadion, waar ook zeker Europees een geweldige sfeer hangt."

Wagelaar vindt wel dat de focus nu heel erg ligt op het behalen van de tussenronde van de Europa League. Dit weekend staat er ook een belangrijke wedstrijd op het programma. "In de competitie hebben ze nu een paar keer verloren en ook in de beker liggen ze eruit." 

"Moet je je dan volledig richten op Europees? Of moet je er ook voor zorgen dat je hierna bij Go Ahead Eagles wint? Want de Europa League pak je toch niet. Normaal gesproken haal je niet de finale. Je moet niet opgeven natuurlijk, maar de competitie is wel belangrijk nu. Go Ahead-uit wordt een hele belangrijke, om de eerste vijf te halen", aldus analist René Wagelaar. 

Lees meer:
0 reacties