Weidmann duidelijk na fout FC Twente: "We moeten blijven opbouwen"

Daouda Weidmann
Daouda Weidmann Foto: © MTB-Photo

Daouda Weidmann wil dat FC Twente ondanks de fout bij de tegengoal tegen PEC Zwolle blijft vasthouden aan het opbouwen van achteruit. De middenvelder zag Robin Pröpper na een moeilijke inspeelpass van Lars Unnerstall balverlies lijden, maar vindt niet dat de ploeg daardoor ineens anders moet gaan voetballen.

PEC profiteerde optimaal van de fout en kwam via Elias Sørensen op voorsprong. Weidmann baalde stevig van de manier waarop dat gebeurde. "A shit goal", noemt hij de 0-1 in gesprek met Voetbal International.

"Dan kun je je afvragen: waarom bouwen we daar op? Maar we bouwen altijd op, dit is onze manier van spelen", vervolgt Weidmann. "Fouten horen erbij, maar dit mag niet gebeuren. Toch vind ik dat we moeten blijven opbouwen. Ik zal nooit iets anders zeggen."

Die manier van voetballen past volgens de 23-jarige middenvelder ook bij hem. "Zo heb ik ooit leren voetballen en dit is het spel dat ik leuk vind. Als het goed gaat, voelt het geweldig."

Weidmann zorgde uiteindelijk zelf voor de belangrijke gelijkmaker. Nadat een poging met rechts eerder nog werd gestopt, haalde hij met links succesvol uit. "Eigenlijk was het wel de bedoeling om met rechts te schieten. Ik bewoog naar de as van het veld en wilde uithalen, maar het veld was wat stroef. De bal rolde niet lekker mee, dus ik kreeg 'm niet lekker voor mijn voeten."

"Daarom draaide ik de andere kant op. En ja, toen dacht ik: laat ik maar uithalen. Met rechts had ik nog weinig geluk, dan maar met links. Ik kan ook goed schieten met links, dat weet ik. Hij vloog perfect in de hoek, moeilijk voor de keeper."

Daarmee hielp Weidmann Twente terug in de wedstrijd, die uiteindelijk met 3-1 werd gewonnen. "Met mijn goal gaf ik weer hoop aan het team, dat was fijn."

Lees meer:
0 reacties