Weidmann verbaast zichzelf tegen PSV: "Dat was de goede beslissing"

Daouda Weidmann
Daouda Weidmann Foto: © Pro Shots

Daouda Weidmann beleefde zondagmiddag een droommiddag met FC Twente. De middenvelder maakte tegen PSV diep in de tweede helft de beslissende 3-2, nadat hij vanaf eigen helft aan een lange solo was begonnen. Na afloop stond hij met een brede glimlach ESPN te woord.

De manier waarop Weidmann de winnende treffer maakte, was ook voor hemzelf enigszins verrassend. Hij kreeg de bal op eigen helft en koos ervoor om zelf door te gaan. "Het was een fantastische goal. Toen ik de bal kreeg wist ik nog niet wat ik ging doen. Ik dacht maar één ding: rennen, zo lang ik kan."

Younes Taha liep ondertussen naast hem mee. De Fransman overwoog nog om zijn ploeggenoot aan te spelen, maar besloot uiteindelijk voor eigen succes te gaan. "Even dacht ik eraan om de bal nog af te leggen, maar toen ik bijna bij de goal was besloot ik toch te schieten. Ik heb gescoord, dus het was de goede beslissing."

Niet alleen de treffer zelf maakte indruk op Weidmann. Ook het feit dat hij in de slotfase nog zo'n lange sprint kon inzetten, verbaasde hem. "Ik verbaasde mezelf dat ik in de negentigste minuut nog zoveel power had om door te lopen. Normaal gesproken ben ik aan het einde van de wedstrijd niets meer waard."

Volgens de middenvelder speelt het drukke programma daarbij een belangrijke rol. "Door het drukke programma vraag ik steeds meer van mezelf, waardoor ik het ook steeds langer volhoudt." PSV kreeg na de 3-2 nog mogelijkheden om terug te komen, maar FC Twente hield stand. Weidmann moest zelf ook diep gaan. “Ik had het wel even zwaar, maar we hielden het als team vol en we staan hier met drie punten."

De veerkracht van Twente viel hem gedurende de hele wedstrijd op. Ook na de achterstand bleef de thuisploeg erin geloven. "We bleven vechten, ook toen we achter stonden. "'Niks aan de hand', zei ik tegen mijn ploeggenoten. Uiteindelijk staan wij hier met de overwinning."

Lees meer:
0 reacties