Wim Kieft kritisch: "Bij FC Twente lag er veel minder druk op"

Wim Kieft
Wim Kieft Foto: © BSR Agency

Feyenoord-trainer Robin van Persie koos er zondag voor om aanvoerder Sem Steijn op de bank te laten beginnen. De middenvelder moest het uiteindelijk doen met een korte invalbeurt tegen PSV. Pierre van Hooijdonk erkent de kwaliteiten van Steijn, maar ziet ook dat de middenvelder op bepaalde vlakken tekortschiet. De oud-spits kan de keuze van Van Persie dan ook begrijpen.

"Of ik verrast ben? Aan de ene kant wel, omdat hij de aanvoerder van Feyenoord is", begint Van Hooijdonk nog bij Studio Voetbal. "Als je die status hebt, verwacht je niet dat hij na negen wedstrijden in een topper geslachtofferd wordt. Maar ik ben niet verrast over de reden waarom. Bijvoorbeeld Luciano Valente en Ismael Saibari hebben ook het loopvermogen. Steijn heeft best veel, maar dat ontbreekt."

Van Hooijdonk vervolgt: "In de wedstrijden tegen Fenerbahçe, Braga, Aston Villa en Panathinaikos hebben we hem ook niet gezien. Dat is denk ik één van de redenen dat Ronald Koeman hem niet geselecteerd heeft voor Oranje. In de aankomende competitiewedstrijd tegen FC Volendam moet je hem meteen weer opstellen, want dan ga je weer veel aan hem hebben, maar in de topwedstrijden?"

Wim Kieft is ook kritisch op Steijn. "Het is de vraag of hij dat gaat ontwikkelen. Ik ben er bang voor. Bij FC Twente lag er veel minder druk op, hier hoor je ze vaak mopperen. Misschien komt hij een beetje tekort." 

Theo Janssen denkt dat de druk op Steijn extra groot is, juist omdat hij bij Feyenoord speelt én aanvoerder is: "Mede daardoor is er nog meer druk op hem gekomen, omdat er nog meer van je verwacht wordt. Hij kwam er vandaag pas in de 87ste minuut in. Je had hem ook een half uur kunnen geven, want je weet dat hij voor de goal wel levensgevaarlijk wordt."

Zet in op de WK-finale!

Zondag staat de WK-finale op het programma! Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties