Youri Regeer: "Het zou mooi zijn als FC Twente dan derde wordt"

Youri Regeer
Youri Regeer Foto: © BSR Agency

Youri Regeer mag zich weer speler van Ajax noemen, nadat de Amsterdammers de terugkoopclausule bij FC Twente hebben gelicht. De 21-jarige middenvelder wilde zelf weer dolgraag terug naar Ajax. Regeer heeft zich sterk ontwikkeld bij FC Twente, dat hem de kans bood nadat hij onder Alfred Schreuder bij Ajax niet aan spelen toekwam. 

"Ik ben Joseph Oosting en Arnold Bruggink dankbaar voor het vertrouwen. Dat heeft zich uiteindelijk voor iedereen uitbetaald", zegt Regeer in De Telegraaf. Ik vond dat het eerste jaar te veel met ups en downs was gegaan en wist dat ik er na de vakantie direct moest staan. Ik wist dat niemand me kan tegenhouden als ik écht fit ben. Met mijn vader op het veld, een personal trainer in de sportschool en een voedingsdeskundige lukte het om dat te worden."

"Ik heb afgelopen half jaar bij FC Twente vervolgens een constant niveau aangetikt en mede dankzij de trainer, die het in me zag zitten, bijna alles gespeeld. 65 duels in anderhalf seizoen", aldus Regeer, die veel leerde in Enschede. "Ik heb vooral geleerd dat ik er elke wedstrijd moet staan. Ook al was het tempo veel hoger dan ik in de Keuken Kampioen Divisie was gewend bij Jong Ajax en ook al kwamen er Europese wedstrijden bij. Van weekend naar weekend leven was er niet bij. We speelden elke drie of vier dagen. In Enschede ben ik ook nog vaster aan de bal geworden en werd ik beter in de verdedigende duels. Al vind ik dat nog wel een verbeterpunt."

De speler van Jong Oranje gaat FC Twente wel missen. "De spelersgroep, want die is echt fantastisch. Maar ook de andere mensen binnen de club hebben me altijd een heel warm gevoel gegeven", meent Regeer, die ook minpunten zag in Enschede. "Dat is een groot woord, maar als het mooi weer was, dacht ik als Zandvoorter weleens: ik ga lekker even op het strand eten. Maar dan werd het een terras in Hengelo of Enschede. Natuurlijk heb ik de zee soms gemist, dus wat dat betreft is het mooi om terug te zijn. Maar al met al heb ik het bij FC Twente fantastisch gehad."

Voor de multifunctionele speler wacht een pikant toetje, want op de laatste speeldag staat de wedstrijd tussen Ajax en FC Twente op het programma in de Johan Cruijff ArenA. "Bij FC Twente had ik al gezien dat dit de laatste wedstrijd van het seizoen is. Nu sta ik aan de andere kant. Het zou voor iedereen mooi zijn als Ajax dan al minimaal tweede is en FC Twente derde wordt."

Lees meer:
0 reacties